Трускавець

Історія курорту

В наш час бальнеологічний курорт Трускавець широко відомий в усьому світі. Сюди щорічно приїжджають тисячі людей з метою покращити своє здоров’я та самопочуття. Санаторії міста пропонують гостям комфортні умови проживання та ефективне лікування з використанням цілющих мінеральних вод: «Нафтуся», «Маруся» та «Софія». В самому місті створена чудова інфраструктура для відпочинку та розваг, де можна приємно провести час.
Життя на курорті кипить незалежно від пори року. Люди їдуть в Трускавець навіть без особливих причин, а просто, щоб з друзями посидіти в затишних кав’ярнях чи ресторанах, завести нові знайомства, прогулятися парком. На сьогодні Трускавець став європейським містом, перлиною в намисті населених пунктів Галичини. Проте, так було не завжди…
Теперішньому успіху курорту передує непросте минуле. Історія Трускавця бере свій початок ще в ХV сторіччі. Тут були відомі на той час солеварні. Деякі історики припускають, що саме від литовської назви солі - "друска", походить назва «Трускавець». Тоді трускавецьку територію орендував Іван Коритко, а потім, згідно підписаної ним угоди, орендаторами стали Гнат з Тустоновичів та Андрій з Любенич.
У XIX сторіччі орендаторами Трускавця були Франц Блек і Гнат Облочинський. А орендувати тут було що: солеварні, нафтові та озокеритні копальні, промисли сірки, свинцю, цинкових руд. Трускавецька земля була багатою на всілякі корисні копалини, а також на джерела мінеральних вод. Знайшли такі джерела працівники трускавецького гірничого товариства доброї надії, заснованого підприємцем Йосифом Геккером у 1810 році, під час розвідувальних робіт. Але це не було особливим відкриттям. Місцеві мешканці знали про їх існування з давніх-давен. Лікувальні води Трускавця вперше описав лікар Войцех Очко в 1578 році. Автор підручника "Гісторія натуральна", Габріель Жончинський (XVIII ст.), теж зазначав, що селяни в Трускавці п`ють воду з джерел, яка допомагає в лікуванні багатьох хвороб.
Сірководневе озеро в урочищі «Помірки», копальні озокериту, джерела мінеральні води, чисте повітря Карпат – на основі цих чинників, Дрогобицьке камеральне управління у 1827 році видало розпорядження побудувати на цій території приміщення для купелів. В цьому році, Й. Міцевський, отримавши офіційний дозвіл з Відня, збудував невеличкий стаціонарний дерев'яний будиночок для приймання ванн на 8 кабін, і 4 будиночки для проживання відпочиваючих. З огляду на це, 1827 рік прийнято вважати офіційною датою заснування курорту Трускавець.
Сірководневі ванни в поєднанні з чистим повітрям та хвойними лісами Карпат посприяли тому, що курорт почав спеціалізуватися на лікуванні кардіологічних захворювань. Але, у зв’язку з виявленими львівським аптекарем і хіміком Теодором Торосевичом у 1836 році унікальними можливостями «Нафтусі», в урочищі «Помірки» було відкрито перше джерело мінеральної води «Нафтуся». Це дало нове життя курорту, як курорту урологічного профілю. В 1842 році було відкрите соляне сульфатне джерело "Софія" (№2).
В цей час інформація про курорт Трускавець почала набирати розголосу і його значення в Австро-Угорській імперії зростало. В 1892 році тут було збудоване приміщення для інгаляцій системи Вашмута. Це підняло Трускавець на рівень оздоровниць європейського значення. Почалося будівництво доріг, водолікарні та здравниць.
З 1895 року за розвиток курорту відповідав інженер Вичинський. За його часів збудовано ресторан, упорядковано центр міста і парк, розширена водолікарня. Він ініціював будівництво вілл: "Гражина", "Яніна", "Марія", "Софія", "Гелена", "Світязянка", "Моя", "Саріуш", "Під Білим Орлом", "Под Матков Босков".
З 1911 року господарем курорту стала спілка очолювана Раймондом Ярошем. Під час його господарювання, найперше, було проведено електрифікацію Трускавця. Також, у 1912 році було споруджено новий вокзал. Трускавець отримав залізничне сполучення як зі Львовом так і з Краковом, Варшавою, Познанню, Віднем, Прагою, Берліном. В урочищі «Помірки» за європейськими зразками було облаштоване купальне озеро. Його береги були усипані чистесеньким морським піском. Для занять спортом були побудовані корти та спортивні майданчики.
Перша світова війна на кілька років зупинила розвиток курорту. Але після неї, Раймонд Ярош максимально активно включився до праці, щоб наздогнати упущене. Темпи розвитку Трускавця були вражаючими – нові вілли та здравниці виростали, як гриби після дощу. Місцеві жителі не встигали слідкувати за оновленнями, а відпочиваючі, які не були в Трускавці більше року, приїжджаючи знову, не впізнавали його.
Значно зросла і кількість відпочиваючих. В 1933 році – число відпочиваючих сягнуло небачених на той час висот – 17000! До резиденції Раймонда Яроша в Помірках, приїжджали відпочивати навіть президенти та посли європейських держав.
Нищівного удару Трускавцю завдала Друга Світова Війна та окупація радянської влади. Курорт з європейських висот опустився до статусу колгоспу ім. Тараса Шевченка.
В 1950 році Трускавець отримав статус міста і знову став на шлях свого розвитку. В 1952 році місто набуло статусу всесоюзного курорту. З того часу почалася розбудова міста та спорудження багатоповерхових санаторіїв.
Наприкінці 90-х років ХХ ст. на курорті діяло близько 40 лікувально-оздоровчих закладів – які могли вмістити приблизно 14 тисяч відпочиваючих. Функціонувало два бювети мінеральних вод, дві курортні поліклініки, дві бальнеозокеритолікарні.
XXI сторіччя - період розквіту курорту Трускавець. Місто набуло повністю європейських обрисів і є одним із найбільших центрів відновлення здоров`я.
В урочищі «Помірки», звідки починається історія курорту, з 2003 року функціонує санаторій «Конвалія».

Адреса

Україна, Львівська обл.
82200 м.Трускавець
вул.Помірецька 55

Телефони

+38 (067) 676-84-90 - Бухгалтерія
+38 (097) 453-22-02viberwhatsappoptim
+38 (03247) 5-04-61
+38 (03247) 5-53-89
+38(067) 490-78-00viberwhatsappoptim
eMail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ми в соцмережі